Pilne!

 

Gwiazdkowe Zawody Pływackie

19 Gru 2020
899 razy

 

 

Na basenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się 19 grudnia 2020r - "Gwiazdkowe zawody Pływackie" to impreza organizowana cyklicznie przed świętami Bożego Narodzenia. Głównym organizatorem zawodów był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Gnieźnie. W zawodach startowali zawodnicy z przedszkoli i szkół podstawowych urodzeni w latach od 2014 do 2005 zrzeszeni w gnieźnieńskich klubach pływackich, triathlonowych i szkółce pływackiej GOSiR. Oczywiście na tych zawodach nie zabrakło naszych pływaków z SP Żydowo tj. Anny Wrchoł, Jakuba Fabisia, Anny Pudełko. Nasi zawodnicy przystąpili do tego sportowego sprawdzianu z animuszem i wolą walki, każdy zawodnik miął prawo startu w maksymalnie 3 konkurencjach, gdzie mieli okazję porównać się z najlepszymi i wykazać się na arenie sportowej. Takie zawody bowiem, to nie tylko sprawdzian umiejętności i możliwości, ale również szukanie motywacji do dalszych treningów.

Wśród tak dużej konkurencji nasi pływacy uzyskali nowe rekordy życiowe oraz wywalczyli łącznie 4 medale. Należy podkreślić, że nasz zawodnik Jakub Fabiś jest najlepszym delfinistą na dystansie 50m w roczniku 2008 i wicemistrzem w stylu dowolnym na dystansie 50m w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, podobnie wśród kobiet Anna Warchoł rocznik 2008, została wicemistrzynią na dystansie 50m w stylu dowolnym, oraz brązową medalistką w na dystansie 50m w stylu klasycznym w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, zaledwie o włos przegrała wejście na podium ze swoja koleżanką z klubu zajmując 4 miejsce na dystansie 100m w stylu zmiennym. Zawodniczka Anna Pudełko rocznik 2008 również pokazała charakter prawdziwego sportowca, gdyż zajęła bliskie miejsce od podium - piąte - w dwóch konkurencjach na dystansie 50m stylem grzbietowym i 50 m w stylu klasycznym.

 

Sumując - Na podium z medalami stanęli:

1 miejsce - Jakub Fabiś - 50m styl motylkowy

2 miejsce - Jakub Fabiś - 50m styl dowolny

2 miejsce - Anna Warchoł - 50m styl dowolny

3 miejsce - Anna Warchoł - 50m styl klasyczny

W pierwszej piątce znalazły się:

4 miejsce - Anna Warchoł - 100m styl zmienny

5 miejsce - Anna Pudełko - 50m styl klasyczny

5 miejsce - Anna Pudełko - 50m styl grzbietowy

Mimo sportowej rywalizacji na pływalni wszyscy dobrze się bawili i była to kolejna okazja do nawiązania kontaktów między dziećmi i młodzieżą. Zawody tradycyjnie uświetnił swoją „osobą” Św. Mikołaj, rozdając zawodnikom drobne upominki i słodycze. 

Dziękujemy za zaangażowanie!

nauczyciel wf Monika Pługowska

 

Anna Warchoł

Anna Warchoł 1

received 247633613371639

received 408938913691541

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane