Pilne!

 

Pilotaż programowania - roboty w szkole!

01 Sty 2017
28862 razy

 

Od początku roku szkolnego 2016/2017 w ZSP w Żydowie odbywają się zajęcia pozalekcyjne z zakresu programowania z elementami budowy robotów.

Uczniowie budują roboty, wyposażone w liczne czujniki i mechanizmy, a następnie programują je do wykonania konkretnych zadań. Zajęcia opierają się przede wszystkim na eksperymencie i doświadczeniu ? zaprojektowane algorytmy są weryfikowane w praktyce, w działaniu robotów i w ten sposób udoskonalane. Uczniowie uczestniczący w zajęciach poznają podstawy programowania, przekładania problemów ogólnych na postać algorytmiczną i kodową w danym języku programowania. Zajęcia wymagają od uczestników wykorzystania wiedzy z wielu dziedzin, między innymi z matematyki, fizyki, elektroniki i informatyki oraz pozwalają na jej zastosowanie w praktyce.

Zajęcia zostały zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Poznaniu jako innowacja pedagogiczna w ramach pilotażu nauki programowania pod nazwą ?Laboratorium mechatroniczne?. Uczniowie wzięli również udział w Europejskim Tygodniu Kodowania po hasłem ?Żydowo programuje Mboty?.

Uruchomienie zajęć było możliwe dzięki wsparciu ze strony Dyrekcji szkoły i Rady Rodziców, którzy przeznaczyli środki finansowe na zakup niezbędnych elementów konstrukcyjnych do budowy robotów.

Opiekunem i pomysłodawcą zajęć jest Waldemar Staszak.

Waldemar Staszak

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć. Wkrótce kolejne relacje wraz z filmami i zdjęciami pokazującymi skonstruowane i zaprogramowane przez nas roboty.

 

 

 

Konstruowanie pierwszych robotów.

 

Pierwsze próby programistyczne.

 

Poważny problem programistyczny - robot wędrujący po czarnej linii "Line follower"

 

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane