Pilne!

 

Rajd rowerowy do Grodu w Grzybowie

30 Maj 2015
4530 razy

W sobotni ranek 30 maja 2015r. grupa uczniów ZSP w Żydowie wyruszyła w trasę rajdu rowerowego. Trasa wiodła okolicami Żydowa przez Potrzymowo, Grotkowo, Jarząbkowo, Mierzewo i Wódki do muzeum w Grzybowie. Po lekcji historii na miejscu średniowiecznego grodu i zwiedzeniu z przewodnikiem tamtejszego muzeum, przyszedł czas na chwilę odpoczynku i kiełbaskę z ogniska. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły w Żydowie, gdzie zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy zakończyliśmy rajd.

Nad bezpieczeństwem rajdu czuwali także przedstawiciele Straży Pożarnej z Żydowa ? druhowie Marcin Górniak oraz Piotr Wiśniewski, którzy wspomagali organizatorów - nauczycieli w zapewnieniu bezpieczeństwa przejazdu, a także stanowili zaplecze techniczne, sprzętowe (mieliśmy nawet zapasowy rower!) i co najważniejsze ? medyczne  rajdu. Dziękujemy strażakom za ich nieocenioną pomoc i zaangażowanie!

Celem rajdu było nie tylko wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczniów i organizacja sobotniego czasu wolnego, ale także rozwijanie zainteresowań turystyczno ? krajoznawczych. Nie zabrakło również przypomnienia przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. W rajdzie ukryta była także ?żywa? lekcja historii o średniowiecznym grodzie. Warto zwrócić uwagę, że rajd poprzedziły zajęcia, w ramach których grupa uczniów zaangażowanych w jego organizację (pod opieką nauczycieli) wybrała cel rajdu, przygotowała mapę przejazdu (z praktycznym wykorzystaniem technik IT), dokonała sprawdzenia trasy i miejsc postojowych, a nawet opracowała regulamin rajdu, który obowiązywał wszystkich uczestników wycieczki. Nie zabrakło również promocji gminy - każdy uczestnik rajdu miał na sobie odblaskową kamizelkę z logiem gminy Czerniejewo.

Opiekunami trzech kolumn rowerzystów byli nauczyciele: Magdalena Górniak, Monika Perek, Maciej Nowak, Rafał Smarzyński, Waldemar Staszak i Mariusz Trawiński.

Po zakończonym rajdzie, mimo zmęczenia, padło uczniowskie pytanie, które najlepiej świadczy o sukcesie przedsięwzięcia ?To kiedy następny wyjazd???

Waldemar Staszak

  

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane