Klasa 2b
Królewska przygoda w Gnieźnie
- 23.06.2026 22:57
- Królewska przygoda w Gnieźnie

Królewska przygoda w Gnieźnie 

Dzisiaj wyruszyliśmy do Gniezna – miasta, w którym historia spotyka się z dobrą zabawą.
Choć pogoda nie przypominała letniej pocztówki 
, bo było pochmurno i wietrznie, humory dopisywały nam od samego początku.
Na szczęście deszcz postanowił dać nam wolne 
i mogliśmy bez przeszkód ruszyć Szlakiem Królewskim 

.Naszą przewodniczką była Pani Natalia Stanicka
, która zabrała nas w fascynującą podróż do czasów pierwszych polskich władców 
. Dzięki jej ciekawym opowieściom historia ożywała na naszych oczach
, a kolejne miejsca na trasie odkrywały przed nami swoje tajemnice 
.Podążając Szlakiem Królewskim

, spotykaliśmy charakterystyczne króliki 
, które stały się bohaterami wielu pamiątkowych zdjęć
. Spacerując ulicami miasta, poznawaliśmy ciekawostki związane z początkami państwa polskiego
oraz dowiadywaliśmy się, jak wyglądało życie przed setkami lat
.Duże wrażenie zrobiła na nas Katedra Gnieźnieńska

. Chociaż podziwialiśmy ją tylko z zewnątrz, jej majestatyczne wieże
górujące nad miastem przyciągały wzrok i przypominały o wielkiej historii tego miejsca
.

Po królewskim spacerze


przyszedł czas na nagrodę – pyszne lody! 
Smakowały wyśmienicie i były idealnym zwieńczeniem naszej wycieczki. Nawet wiatr
nie był w stanie odebrać nam przyjemności z tej słodkiej chwili. 

Wyjazd do Gniezna okazał się pełen ciekawych odkryć
, dobrej zabawy
i niezapomnianych wrażeń
. Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę
, pełni pozytywnej energii
i przekonani, że historia wcale nie musi być nudna! 


To był dzień pełen przygód, uśmiechu i królewskich odkryć! 


- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły

