Pilne!

XV Papieski Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w piłce siatkowej chłopców

22 Kwi 2016
2179 razy

XV Papieski Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w piłce siatkowej chłopców GM Żydowo.

Dnia 22 kwietnia 2016 r. w Żydowie rozegrany został XV Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w piłce siatkowej w kategorii chłopców. Do rywalizacji przystąpiły drużyny GM Kiszkowo, GM Łubowo oraz GM Żydowo. Nie dojechała drużyna GM 4 Gniezno.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Kiszkowa oraz gospodarze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem GM Żydowo w stosunku 2-0, w setach 25-19, 25-17.

Drugi pojedynek to konfrontacja GM Kiszkowo i GM Łubowo. Tu lepsi okazali się siatkarze z Łubowa, którzy zwyciężyli 2-0, w setach 25-16, 25-8.

Ostatnie spotkanie okazało się pojedynkiem o pierwsze miejsce. Po bardzo zaciętym meczu gospodarze zwyciężyli z GM Łubowo 2-1, w setach 11-25, 25-19, 15-9.

Końcowa kolejność turnieju:

1.GM ŻYDOWO 4 - 4-1
2.GM ŁUBOWO 3 - 3-2
3.GM KISZKOWO 2 - 0-6.

Gimnazjum Żydowo reprezentowali: J. Janaszak, M. Stupczyński, K. Kilichowski, J. Macioszek, F. Krawczyk, P. Nowicki, K. Waszak, K. Nowak, M. Adamczyk.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do władz samorządowych Miasta i Gminy Czerniejewo za ufundowanie pamiątkowych medali, Dyrekcji ZSP Żydowo za obdarowanie uczestników słodką przekąską, pani Monice Pługowskiej za sprawne sędziowanie podczas turnieju.