Pilne!

Wiadomości siatkarskie 2016 - Drugie miejsce gimnazjalistów w Finale Rejonu w Jarocinie.

17 Mar 2016
4105 razy

W czwartek 17 marca w Jarocinie rozegrany został Finał Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód w piłce siatkowej chłopców. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną GM 2 Śrem. Pokonując rywali 2-0 (25-15;25-18) uzyskaliśmy awans do walki o pierwsze miejsce w turnieju. Drugi finalista został wyłoniony z pary GM 2 Września i GM 5 Jarocin. Zwyciężyli siatkarze z Wrześni i z nimi przyszło nam grać w rozgrywce finałowej. Przed meczem o pierwsze miejsce, zostało rozegrane spotkanie o trzecią lokatę, w którym spotkały się zespoły ze Śremu i Jarocina. Zwyciężyli gospodarze 2-0. Finałowy mecz pomiędzy GM 2 Września i GM Żydowo był popisem gry naszych przeciwników. Mimo ambitnej gry chłopcy z Żydowa ulegli Wrześnianom 2-0 (25-15;25-8).

GM 2 Września uzyskało awans do Finału Wojewódzkiego XVII Gimnazjady, nam pozostało się cieszyć drugą pozycją. Na zakończenie turnieju, nauczyciel Gimnazjum nr 5 Jarocin, pan Grzegorz Gałuszka wręczył drużynom puchary i dyplomy.

To sukces gimnazjalistów z Żydowa, którzy potrafili realizować uwagi swoich opiekunów od pierwszego meczu, jakim było spotkanie o Mistrzostwo Gminy z GM Czerniejewo. Gratulujemy i życzymy postępów w trudnej sztuce, jaką jest gra w piłkę siatkową.

Reprezentacja GM Żydowo : Adrian Hudzik ( kapitan ), Jakub Janaszak, Krystian Kilichowski, Jakub.Macioszek, Filip Krawczyk, Mikołaj Stupczyński, Piotr Nowicki, Mateusz Piotrowski, Łukasz Sanok, Kacper Waszak, Maksymilian Gajewski, Mikołaj Adamczyk, Kacper Nowak oraz trenerzy Jacek Safaryn i Krzysztof Budzyński.

Słowa podziękowania kierujemy pod adresem naszych kibiców, na czele z panem Ryszardem Kulczakiem, którzy wspierali nas podczas rozgrywek. Dziękujemy panu Jackowi Safarynowi za czas, który poświęcił na trenowanie chłopców i rady, które ożywiły szeregi żydowieckich siatkarzy.