Pilne!

Wiadomości siatkarskie 2016 - Sukces gimnazjalistów w Półfinale Rejonu w Jarocinie.

04 Mar 2016
2218 razy

Po długim i intensywnym oczekiwaniu przyszedł czas na zapowiadany turniej półfinałowy Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód. Zawody zostały rozegrane w Jarocinie dnia 4 marca 2016 r. z udziałem drużyn GM Pobiedziska, GM 5 Jarocin i GM Żydowo.

Jako pierwsi na parkiet weszli chłopcy GM 5 Jarocin i GM Pobiedziska. Pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy w stosunku 2-1 ( 20-25, 25-20, 15-13 ). Drugi mecz to spotkanie GM Pobiedziska i GM Żydowo. Ta bardzo zacięta konfrontacja zakończyła się wygraną naszych zawodników 2-0 ( 25-23, 26-24). Ostatni mecz to rozgrywka między gospodarzami, a siatkarzami GM Żydowo. Przed meczem było wiadomo, że obydwie drużyny uzyskały awans do finału Rejonu, stawką było pierwsze miejsce w turnieju. Pierwszy set bardzo trudny dla Żydowian przegrany 19-25, w drugim gra chłopców dużo lepsza. Skoncentrowani wygrali 26-24. W secie decydującym chłopcy z Żydowa poszli za ciosem i zwyciężyli faworytów 15-8.

Klasyfikacja końcowa: 1. GM Żydowo 2. GM 5 Jarocin 3. GM Pobiedziska.

W zawodach GM Żydowo reprezentowali: A. Hudzik ( kapitan ), J. Janaszak, Kr.Kilichowski, J. Macioszek, F. Krawczyk, M. Stupczyński, P. Nowicki, Ł. Sanok, K. Waszak, M. Gajewski, M. Adamczyk, K. Nowak. Na zawody nie pojechał M. Piotrowski, który zachorował. Mamy nadzieję, że do finału, który odbędzie się 17 marca również w Jarocinie będzie gotowy do gry.